Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Wybory sołeckie 2015
czwartek, 19 lutego 2015 15:31

W ubiegły poniedziałek (16 lutego) miały miejsce w naszej wiosce wybory sołeckie. Frekwencja była bardzo wysoka, gdyż na zebraniu zgromadziło się aż 78 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do zebrań w innych miejscowościach naszej gminy.

Na początku zebrania dotychczasowa Sołtys Ilona Ibrom przedstawiła sprawozdanie z funkcjonowania sołectwa za ubiegłe cztery lata oraz podziękowała wszystkim za współpracę, wręczając przy tym pamiątkowe dyplomy.

W związku z tym, iż Ilona Ibrom nie ubiegała się o reelekcję, na stanowisko Sołtysa kandydowali Andrzej Grabiec oraz Jan Könighaus. W wyniku głosowania Sołtysem Nogowczyc na najbliższą kadencję został wybrany Andrzej Grabiec, który otrzymał 63 głosy (81%) i funkcję sołtysa będzie obecnie łączył z funkcją radnego, Jan Könighaus otrzymał zaś głosów 15 (19%).

Następnie dokonano wyborów do Rady Sołeckiej naszej wioski, w skład której ostatecznie weszli: Alicja Leszczyna, Norbert Sładek, Jolanta Kalisz, Beata Żyła i Jan Könighaus.

Po lewej stronie znajduje się zdjęcie dotychczasowej Rady Sołeckiej z Sołtyską oraz nowo wybranej Rady Sołeckiej i Sołtysa. 

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM