Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Aktualności (do 2015 roku)
Wybory sołeckie 2015
czwartek, 19 lutego 2015 15:31

W ubiegły poniedziałek (16 lutego) miały miejsce w naszej wiosce wybory sołeckie. Frekwencja była bardzo wysoka, gdyż na zebraniu zgromadziło się aż 78 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do zebrań w innych miejscowościach naszej gminy.

Na początku zebrania dotychczasowa Sołtys Ilona Ibrom przedstawiła sprawozdanie z funkcjonowania sołectwa za ubiegłe cztery lata oraz podziękowała wszystkim za współpracę, wręczając przy tym pamiątkowe dyplomy.

W związku z tym, iż Ilona Ibrom nie ubiegała się o reelekcję, na stanowisko Sołtysa kandydowali Andrzej Grabiec oraz Jan Könighaus. W wyniku głosowania Sołtysem Nogowczyc na najbliższą kadencję został wybrany Andrzej Grabiec, który otrzymał 63 głosy (81%) i funkcję sołtysa będzie obecnie łączył z funkcją radnego, Jan Könighaus otrzymał zaś głosów 15 (19%).

Następnie dokonano wyborów do Rady Sołeckiej naszej wioski, w skład której ostatecznie weszli: Alicja Leszczyna, Norbert Sładek, Jolanta Kalisz, Beata Żyła i Jan Könighaus.

Po lewej stronie znajduje się zdjęcie dotychczasowej Rady Sołeckiej z Sołtyską oraz nowo wybranej Rady Sołeckiej i Sołtysa. 
Wodzenie niedźwiedzia 2015
niedziela, 15 lutego 2015 14:33

W sobotę (7 lutego) już po raz trzeci wesoła gromada mieszkańców wodziła w Nogowczycach bera, zgodnie z tradycją sięgającą XIV lub XV wieku. Dzięki temu symbolicznie zapewniono wszystkim mieszkańcom urodzaj na polach i ogrodach oraz dobrobyt na cały nadchodzący rok.

W skład ekipy wodzącej w tym roku weszli: ksiądz - Hubert Ibrom, niedźwiedź - Łukasz Grabiec, policjant - Dominika Leszczyna, cyganka - Basia Kulesa, leśniczy - Łukasz Głowania, pani młoda - Dariusz Treffoń, pan młody - Paweł Kapica, akordeonista - Martin Kocur, aniołki - Kamila Kalisz i Natalia Stranczik, diabełki - Sylwia Kulesa i Wiktoria Stranczik, pielęgniarka - Justyna Kapica, hawajka - Weronika Stranczik, strażak - Kamil Juranek, czołgista - Patryk Kołodziej, ołmy - Julia Żyła i Ditmar Jokiel, kominiarz - Oliwier Jokiel, ministrant - Denis Jokiel, bębnista - Marek Könighaus, saksofonista - Damian Könighaus, mały niedźwiedź - Bartek Kalisz.

Obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia można znaleźć KLIKAJĄC TUTAJ.

Dziękujemy za miłe przyjęcie niedźwiedników. Podziękowania należą się także Patrykowi Kołodziejowi, który wykonał większość zdjęć znajdujących się w galerii, do której odnośnik znajduje się powyżej.

 
Sylwester 2014/2015
sobota, 03 stycznia 2015 14:11

Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych mieszkańcy Nogowczyc przywitali Nowy Rok wspólnie przy ognisku obok wiaty na placu zabaw. Całość (imprezę) zorganizował radny Andrzej Grabiec przy pomocy panów Mariusza Jokiel oraz Kamila Leszczyna.

 
Wizyta Mikołaja
wtorek, 09 grudnia 2014 17:00

W piątkowe popołudnie - 6 grudnia - zawitała do Nogowczyc najbardziej pożądana tego dnia osoba, czyli Święty Mikołaj. Jak co roku na spotkanie z naszym gościem przybyło bardzo dużo dzieci. Mikołaj rozmawiał z nimi i rozdawał prezenty,  dzieci zaś z wielkim zapałem popisywały się swoimi umiejętnościami tanecznymi i spędziły czas w przyjemnej atmosferze.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Wywóz nieczystości z cmentarza
poniedziałek, 03 listopada 2014 20:18

Przed świętem Wszystkich Zmarłych mieszkańcy naszej wioski wywieźli śmieci z cmentarza parafialnego. Korzystając z okazji składam serdeczne podziękowania radnemu Andrzejowi Grabiec za koordynację wywózki. Oprócz Pana radnego w wywózce i segregacji śmieci uczestniczyli: Agnieszka Grabiec, Mariusz i Oliwier Jokiel, Alicja Leszczyna, Monika i Marcin Kapica, Danuta Pallus.

Szczególne podziękowania wyrażam rodzinom: Jokiel, Kapica i Żyła za darmowe wypożyczenie sprzętu.

SOŁTYS

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM