Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Aktualności (do 2015 roku)
Impreza i msza dożynkowa
poniedziałek, 14 października 2013 20:51

Dnia 5 października, wzorem lat ubiegłych, zorganizowaliśmy imprezę podożynkową. Wzięło w niej udział ok. 60 osób. Wyjątkowo w tym roku, z uwagi na niepewną aurę, impreza zorganizowana została w świetlicy w Balcarzowicach. W związku z tym dziękujemy Pani Sołtys Balcarzowic za miłą współpracę i udostępnienie lokalu. [zdjęcia poniżej]

Z kolei w niedzielę 6 października miała miejsce w naszym kościele parafialnym msza dożynkowa. [zdjęcie po lewej]

Dziękuję wszystkim, którzy złożyli "płody rolne" i ofiarę na tę mszę.

a

Więcej zdjęć z imprezy można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Dożynki gminne 2013
sobota, 14 września 2013 17:00

8 września odbyły się dożynki gminne. Nasza miejscowość jak co roku wzięła w nich czynny udział. W tradycyjnym konkursie koron żniwnych oraz korowodów zajęliśmy 2 miejsca (w obydwu kategoriach). Poniżej można zobaczyć jak prezentowała się reprezentacja Nogowczyc.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Festyn Rodzinny 2013
wtorek, 25 czerwca 2013 17:13

W ubiegłą sobotę (22 czerwca) już po raz kolejny zorganizowany został w Nogowczycach Festyn Rodzinny. Podobnie jak w zeszłym roku składał się on z dwóch części: II już Turnieju w Siatkówce Plażowej im. Tomka i Damiana oraz części artystycznej.

A więc, zmaganie sportowe trwały już od rana, brało w nich udział aż 17 drużyn (o jedną więcej niż w roku ubiegłym): Gąsiorowice, Jędrynie, Piotrówka, Błotnica Strzelecka, Szymiszów, Łaziska, Zimna Wódka, Dziewkowice, Sieroniowice, Olszowa, Jaryszów, Kadłubiec, Jemielnica oraz po dwie drużyny z Dolnej i Nogowczyc. Warto dodać, że w tym roku uczestniczyli wszyscy ubiegłoroczni półfinaliści.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, zaś z każdej grupy wychodził zwycięski zespół, a dokładniej z grupy A Nogowczyce, B Łaziska, C Dolna a D Jaryszów. Swoje mecze półfinałowe wygrały Nogowczyce i Jaryszów i to oni zmierzyli się ze sobą we finale. Pozostałe dwie drużyny zagrały ze sobą mecz o 3.miejsce, które ostatecznie zajęła Dolna, zaś zwycięzcą II Turnieju Piłki Siatkowej im. Tomka i Damiana została drużyna z Nogowczyc.

Część druga to przede wszystkim występy artystyczne. Najpierw zespołu biesiadnego Los Champinos, następnie duetu Heidi und Antonia aus Tirol. Głównym punktem programu był jednak występ Jesiki Piętak, znanej m.in. z TV Silesia oraz Radia Piekary Śląskie. Wieczorem zaś już tradycyjnie wszyscy mogli się bawić na zabawie tanecznej z zespołem Decybell.

W trakcie naszej imprezy z pewnością nie mogliśmy narzekać na pogodę, bo ta dopisała. Jednak przede wszystkim należą się też podziękowania:

  • Sponsorom, którzy w dużym stopniu przyczynili się do organizacji festynu, a są to: radny S. Golec, Transkom Jaryszów, BS o. Ujazd, Henet Rudziniec, ZZ Sierpień 80', DFK Jaryszów, LZS Błękitni Jaryszów, Fachbud, F.Cygan, Gaja Strzelce Op., rodz. Lizoń, ZGKiM Ujazd, UG Ujazd, Ślusarstwo Pierończyk, Stiller, I. Baliga, Piakarnia Pawlaczyk-Miś, Play, BZ WBK, Intersilesia, Jurapark Krasiejów, BPS Strzelce, Senator-Logistyk Grzeboszowice, Pyka Jemielnica, MGODK Ujazd, Jotos Strzelce Op., Kobako Strzelce Op., Sklep Mikosz Błotnica Strz. oraz mieszkańcy Nogowczyc i inni anonimowi sponsorzy.

  • Panią, które piekły ciasta: J.Kalisz, A.Treffoń, R.Sotor, D.Kulesa, J.Kulesa, K.Urbańczyk, M. i J.Jokiel, Ł.Könighaus, D.Pallus, M.Kapica, A.Leszczyna, M.Majnusz, I.Ibrom, A.Grabiec, A.Ogaza

  • Rodzinom, które dostarczył tzw. "fanty": Żyła, Kapica, Kałuża, Sotor, Ringel, Ogaza, Urbańczyk, Ibrom, Leszczyński, Bieniek, Franke, Kulesa, Heide, Leszczyna, Grabiec, Pallus.

  • Dla rodziny Heide i Rudner, radnego A. Grabca, Rady Sołeckiej oraz dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu.

RELACJA FOTOGRAFICZNA Z FESTYNU:

  • II Turniej Siatkówki Plażowej im. Tomka i Damiana

Więcej zdjęć z turnieju można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

  • Część artystyczna

Więcej zdjęć z występów można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

_______________________________________________________________________

P.S. Wszystkich, którzy by chcieli zobaczyć jeszcze więcej zdjęc zapraszamy do obszerniejszych galerii z Festynu Rodzinnego 2013:

- Turniej --->KLIKAJĄC TUTAJ<---

- Występy --->KLIKAJĄC TUTAJ<---

 
Wiadomości różne
czwartek, 30 maja 2013 16:09

Dnia 23 maja odbyło się w Nogowczycach wyjazdowe posiedzenie Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych przy Radzie Miejskiej w Ujeździe, w składzie: A.Trusz, M. Ogaza, D.Rust, W.Fogel, S.Golec, T.Cichoń. Komisja jednogłośnie przyjęła wniosek radnego Andrzeja Grabca o wyrównanie terenu pod boisko sportowe. Celem "wzmocnienia" powyższego wniosku i przekonania pozostałych radnych (nie będących członkami Komisji) do słuszności w/w wniosku, na sesję Rady Miejskiej 28 maja udała się delegacja z naszej wsi. [ZDJĘCIE U GÓRY]

W tym roku rodziny Skowronek, Wiśniewski, Sotor, Szmielew, Kałuża, Kulesa oraz Heide wykonały piękny ołtarz na Boże Ciało. Zaś sztandary z naszej wsi nieśli Ditmar Jokiel i Mateusz Ogaza. [ZDJĘCIE NA DOLE]

Niedawno panowie M.Jokiel, A.Grabiec, T.Leszczyna, A.Leszczyna, G.Stranczik skosili trawę koło przystanka oraz w okolicach autostrady i krzyża w czynie społecznym, a panie A.Grabiec i A.Leszczyna wyczyściły przystanek.

Korzystając z okazji składam podziękowania wszystkim osobom, które aktywnie włączają się w życie naszej nogowczyckiej społeczności.

 
Targi Panieńskie 2013
czwartek, 16 maja 2013 15:29

W ubiegły weekend, w Ujeździe organizowane były Dni Partnerstwa, w skład których wchodziły także Targi Panieńskie. Uczestniczyła w nich też delegacja naszej wsi wraz z przestawionym obok tortem.

Poza tym, korzystając z okazji - należą się podziękowania Mariuszowi Jokiel za wykonanie ławek pod wiatę, a także osobom, które plewiły klomb przy wylocie drogi na Balcarzowice (Monika Kapica, Karina Ogaza, Irena Palus, Jolanta Kalisz, Monika Stranczik oraz Maria i Stanisław Bismor).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 15

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM