Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Aktualności (do 2015 roku)
Msza, Dni Krzyżowe
środa, 15 maja 2013 21:33

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w kapliczce została odprawiona msza. Była ona związana z tzw. Dniami Krzyżowymi, czyli okresem, w którym to prosi się Boga o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o pogodę sprzyjającą obfitym zbiorom.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Wiosenne prace
czwartek, 25 kwietnia 2013 17:24

Wraz z nadejściem wiosny mieszkańcy Nogowczyc aktywnie wzięli się za sprzątanie naszej wioski. Wyczyszczono przystanek autobusowy i jego okolice, posadzono kwiaty, posiano trawę na terenie wiejskim. Poza tym posprzątano pobocza placu zabaw oraz pobocza wzdłuż ul. Lipowej, niedaleko autostrady.

W pracach tych uczestniczyły następujące osoby: Franke Renata, Grabiec Agnieszka i Andrzej, Heide Lidia, Heide Piotr; Jokiel Jolanta, Mariusz, Maria, Ditmar, Oliwier oraz Denis; Kałuża Teresa i Halina, Könighaus Damian, Leszczyna Alicja i Dominika, Makowski Michał, Pallus Marzena i Daniela, Stranczik Izabela, Kulesa Czesław, Treffoń Adrian, Wiśniewska Anna, Ibrom Ilona.

Szczególne podziękowania należą się rodzinom Jokiel oraz Kapica za darmowe udostępnienie traktorów i innych sprzętów rolniczych.

 
Wielkanoc 2013
piątek, 05 kwietnia 2013 19:28

Świętą Wielkanocne przeżyliśmy w tym w roku w niewątpliwie bardzo osobliwy sposób. Było to związane przede wszystkim z warunkami atmosferycznymi, które zupełnie nie przypominały pogody panującej zazwyczaj w Wielkanoc. Jednak pomimo wszelkich przeciwności, w naszej miejscowości kultywowane były tradycyjne obrzędy wielkanocne, takie jak m.in. klekotanie "klapaczkami" oraz oblewanie się wodą. Poniżej zamieszczamy krótką relację fotograficzną z tych właśnie wydarzeń.

Korzystając z okazji, należy dodać, iż w związku z nagłym i niespodziewanym atakiem zimy, należa się słowa uznania dla Pana Mariusza Jokiel - za pomoc w odśnieżaniu Nogowczyc.


 
Dzień Kobiet 2013
niedziela, 17 marca 2013 16:44

16 marca w naszej miejscowości - podobnie jak rok i dwa lata temu - została zorganizowana impreza dla wszystkich pań, z okazji ich święta przypadającego na 8 marca. Wszystkie zebrane osoby spędziły sobotnie popołudnie w miłym towarzystwie i przyjaznej atmosferze, o czym można się przekonać oglądając zdjęcia ze spotkania.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
WODZENIE BERA po raz drugi
środa, 23 stycznia 2013 20:58

W ubiegłą sobotę (19 stycznia) po raz drugi wodziliśmy w naszej miejscowości niedźwiedzia, któremu to przypisywana jest wina za wszelkie zło mające miejsce w ciągu całego minionego roku. Zgodnie więc z tradycją - po zakończeniu wodzenia - dokonuje się symbolicznego zabicia nieszczęsnego misia, a co za tym idzie - zapewnia się wszystkim mieszkańcom dobrobyt na nadchodzący rok.

W poszczególne role wcielili się: niedźwiedź - Łukasz Grabiec, ksiądz - Hubert Ibrom, leśniczy - Łukasz Głowania, policjant - Dominika Leszczyna, strażak - Dorota Urbańczyk, anioł - Sylwia Kulesa, diabeł - Urszula Tkocz, panna młoda - Michał Ibrom, pan młody - Ditmar Jokiel, cyganki - Natalia Czusik,Basia Kulesa,Małgosia Urbańczyk; lekarz - Mateusz Gawroński, śmierć - Adrian Treffoń, kobieta - Dariusz Treffoń, akordeon - Martin Kocur, bęben - Michał Makowski oraz Adrianna Treffoń.

RELACJA FOTOGRAFICZNA:

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

RELACJA WIDEO:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 15

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM