Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Aktualności (do 2015 roku)
Piknik dożynkowy 2012
niedziela, 23 września 2012 20:39

W sobotę (22 września ) miał miejsce w naszej miejscowości Piknik Dożynkowy.

Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z imprezy.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Dożynki 2012
poniedziałek, 10 września 2012 17:32

W niedzielę ( 9 września ) odbyły się gminne dożynki w Ujeździe. Mieszkańcy Nogowczyc - podobnie jak w roku ubiegłym - stanęli na wysokości zadania i przygotowali barwny korowód oraz koronę, która była pleciona przez większą część wakacji.

Nasze wysiłki zostały docenione - w kategorii korowód zdobyliśmy I miejsce, zaś nasza korona żniwna zajęła III miejsce w gminie.

Poniżej znajduje się relacja fotograficzna z tegorocznych dożynek.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
750-lecie parafii Jaryszów
poniedziałek, 20 sierpnia 2012 13:16

W dniach 17,18,19 sierpnia odbył się w naszej parafii festyn z okazji jej 750-lecia, dlatego mieszkańcy Nogowczyc - a w szczególności ul. Strzeleckiej - przystroili swoje posesje. Poza tym - podobnie jak w innych wioskach parafii, czyli Jaryszowie i Sieroniowicach - zostały też postawione witacze informujące o jubileuszu.

W związku z powyższym - składam podziękowania wszystkim osobom, które tak pięknie przystroiły naszą wieś; panom, którzy ustawili witacze oraz pomagali przy stawianiu namiotu w Jaryszowie. Dziękuję również wszystkim paniom, które upiekły ciasta na festyn parafialny.

SOŁTYS NOGOWCZYC

 
Prace przy koronie 2012
środa, 08 sierpnia 2012 22:26

Od około dwóch tygodniu pleciemy koronę żniwną na tegoroczne dożynki, które odbędą się 9 września w Ujeździe. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 1700 do 2000 na posesji Państwa Pallus.

Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z prac przy koronie.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Nogowczyce ponownie najlepsze!
poniedziałek, 30 lipca 2012 14:30

W sobotę i niedzielę (28-29 lipca) w Jaryszowie miał miejsce festyn sportowy. Głównym organizatorem tej imprezy był LZS Błękitni Jaryszów.

Najważniejszą częścią festynu był TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR ZARZĄDU LZS BŁĘKITNI JARYSZÓW. Brały w nim udział zespoły z Błotnicy Strzeleckiej, Chechła, Nogowczyc oraz drużyna Oldbojów z Gminy Ujazd i dwie ekipy z Jaryszowa. Rywalizacja sportowa została wygrana - podobnie jak w ubiegłym roku - przez naszą drużynę. Co więcej, należy dodać, że ekipa z Nogowczyc wygrała wszystkie swoje mecze, tracąc przy tym jedynie trzy bramki.

Poza zmaganiami piłkarskimi, w trakcie imprezy organizowane był rożne konkursy z ciekawymi nagrodami, m.in ZAWODY STRONGMAN czy RZUT WACKIEM. Zwłaszcza ta ostatnia konkurencja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Istotnym punktem festynu była też disco zabawa w sobotni wieczór.

Skład drużyny z Nogowczyc, której udało się obronić tytuł: Ilona Sotor, Dominika Leszczyna, Dariusz Heide, Hubert Ibrom, Mateusz Leszczyński, Michał Ibrom, Piotr Heide, Michał Makowski. Gościnnie wystąpili: Kamil Juranek, Grzegorz Kujawski, Kamil Kokoszka, Damian Buszka; Trener - Dariusz Treffoń.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 15

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM