Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Aktualności (do 2015 roku)
Prace przy wejściu na plac zabaw
środa, 25 stycznia 2012 12:19

Z uwagi na to, iż wejście na nasz plac zabaw było w bardzo kiepskim stanie, decyzją Rady Sołeckiej, postanowiono poprawić stan jego nawierzchni. Z pieniędzy sołeckich zakupiono m.in. cement, piasek i krawężniki. Używaną kostkę otrzymaliśmy z ZGKiM (Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej) w Ujeździe. Starą dachówkę podarowała nam rodzina Leszczyna. Sprzęt użyczyła rodzina Ogaza, a prąd rodzina Stranczik.

W pracach uczestniczyli: Józef, Mateusz i Roland Ogaza; Ilona, Hubert i Michał Ibrom; Andrzej i Łukasz Grabiec; Czesław Kulesa, Grzegorz Stranczik, Jan Pallus, Jan Könighaus, Ditmar Jokiel.

Jak się pogoda poprawi, trzeba będzie na przygotowane już podłoże ułożyć kostkę.         W związku z powyższym proszę wszystkich chętnych mieszkańców o pomoc.

Sołtys Nogowczyc

Więcej zdjęć można zobaczć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Spotkanie seniorów
niedziela, 11 grudnia 2011 13:53

Dnia 10.12.11 r. seniorzy z naszej wioski spędzili razem wieczór opłatkowy. Na spotkanie przybyło ok. 30 osób. Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. proboszcz Krystian Krawiec oraz Pan Burmistrz Tadeusz Kauch. Obecny był również nasz radny Andrzej Grabiec. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Damian Urbańczyk. Gości obsługiwały Panie: Monika Kapica i Monika Stranczik. Niespodziewanie seniorów odwiedził też Św. Mikołaj.

Korzystając z okazji - dziękuję paniom, które przygotowały pyszny Kartoffelsalat. Dziękuję również rodzinie Leszczyna za udostępnienie starych książek oraz albumów         ( ponad stuletnich ) do wglądu uczestnikom spotkania.

Sołtys Nogowczyc

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Spotkanie ze Św. Mikołajem
niedziela, 27 listopada 2011 15:58

6 grudnia zawitał do Nogowczyc Święty Mikołaj. 
Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną ze spotkania z nim.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Jesienne porządki
sobota, 26 listopada 2011 16:35

W ubiegłym tygodniu z inicjatywy kilku pań sprzątaliśmy nasz teren wiejski. W pracach brały udział następujące panie: A.Leszczyna, R.Franke, L.Heide, M.Jokiel, A.Grabiec, E.Kulesa, D.Pallus, J. Jokiel, N. Leszczyna, I.Stranczik, I.Ibrom.

Serdecznie dziękuję.

Sołtys

 
Podziękowania dla społeczników
poniedziałek, 14 listopada 2011 19:22

W naszej wiosce mamy dwa krzyże przydrożne oraz kapliczkę. Są też dwa klomby oraz teren wokół przystanka autobusowego. Przez cały rok miejscami tymi opiekują się mieszkańcy naszej wioski, dbając o ich piękny wygląd. Korzystając z okazji - chciałam im tą drogą podziękować.

Na zdjęciu obok przedstawiamy jedną z rodzin pracujących na rzecz naszej miejscowości - Państwo Jokiel - obok krzyża, którym się od wielu lat opiekują i który p. Mariusz parę lat temu wyremontował.

Sołtys

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 15

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM