Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Aktualności (do 2015 roku)
Prace na terenie wiejskim
czwartek, 23 października 2014 10:31

Gmina Ujazd przekazała naszej wsi 148 iglastych krzewów ozdobnych. Mieszkańcy zdecydowali aby obsadzić nimi teren wokół naszego wiejskiego placu zabaw. Podziękowania za wykonaną pracę, tzn. posadzenie i podlanie krzewów należą się Janowi Könighaus, Norbertowi Sładek oraz radnemu Andrzejowi Grabiec.

Na podziękowania zasłużyła również grupa dzieci i młodzieży, która przez cały sezon była zaangażowana w koszenie i pielęgnację boiska sportowego oraz całego placu zabaw.

a

_

 
Dożynki gminne 2014
wtorek, 09 września 2014 13:44

W niedzielę (7 września) w Ujeździe odbyły się dożynki. Jak co roku - nasza wioska przygotowała się odpowiednio do tego wydarzenia i wzięła w nim czynny udział. Przy sprzyjającej pogodzie wzięliśmy udział w tradycyjnym korowodzie oraz zaprezentowaliśmy naszą koronę żniwną.

Wszystkie wysiłki zostały docenione, czego wynikiem było zajęcie 1 miejsca w kategorii korowód oraz 2 miejsca w kategorii korona żniwna.

Poniżej przedstawiamy relację fotograficzną z tegorocznych dożynek.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
FESTYN - NOGOWCZYCE 2014
czwartek, 03 lipca 2014 19:50

W sobotę (28 czerwca) zorganizowano III Turniej Piłki Siatkowej Plażowej im. Tomka i Damiana oraz Festyn Rodzinny. Zmagania sportowe trwały od godz. 10 rano. Brało w nich udział aż 16 drużyn: Dolna, Kadłub, Wrocław, Paralotniarze, Jędrynie, Fotony, Dziewkowice, Szczepanek, Jaryszów/Nogowczyce, Łaziska, Stara Kuźnia, Volley Pro, Gąsiorowice, Piotrówka, Nogowczyce oraz drużyna Miłośników, w której to mogła zagrać każda chętna osoba.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy, zaś z każdej grupy wychodził zwycięski zespół, a dokładniej z grupy A - Wrocław , B - Kadłub, C - Szczepanek a D - Stara Kuźnia. Swoje mecze półfinałowe wygrały Kadłub i Szczepanek i to oni zmierzyli się ze sobą we finale. Pozostałe dwie drużyny zagrały ze sobą mecz o 3.miejsce, które ostatecznie zajęła drużyna ze Starej Kuźni, zaś zwycięzcą III Turnieju Piłki Siatkowej im. Tomka i Damiana została drużyna ze Szczepanka, zgarniając tym samym główne nagrody.

Część druga, czyli Festyn Rodzinny - to przede wszystkim występy artystyczne: najpierw kwintetu Gold Brass, następnie miał miejsce występ dzieci ze szkoły prezentującej "Calineczkę", później zagrała dla nas orkiestra dęta z Poniszowic. Po raz kolejny wystąpił u nas także duet Simona&Denis, poprzedzając tym samym gwiazdę wieczoru, czyli występ DOMINIKI oraz JANUSZA ŻYŁKA.  Wieczorem zaś już tradycyjnie wszyscy mogli się bawić na zabawie tanecznej z zespołem Starter.

Korzystając z okazji chciałabym podziękować wszystkim sponsorom, osobom, które ufundowały nam nagrody i gadżety. Szczególne podziękowania kieruję do rodzin: Grabiec, Konighaus, Leszczyna, Kapica, Urbańczyk, Ogaza A, Biernat, Jokiel, Stranczik, Pallus, Ogaza J, Żyła, Kulesa, Ploch i Sotor.

Dziękuję również rodzinie Heide-Rudner za udostepnienie terenu i pomoc w organizacji turnieju.

RELACJA FOTOGRAFICZNA Z FESTYNU:

  • III Turniej Siatkówki Plażowej im. Tomka i Damiana

Obszerną galerię z całego turnieju można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

  • Festyn Rodzinny

Obszerną galerię z festynu można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Targi Panieńskie w Ujeździe 2014
niedziela, 08 czerwca 2014 20:11

W niedzielę 1 lipca, już po raz kolejny w Ujeździe odbyły się Targi Panieńskie, których tradycja sięga do roku 1928. Także reprezentacja naszej wioski wzięła udział tym wydarzeniu, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

 
Msza - dni krzyżowe 2014
niedziela, 08 czerwca 2014 19:58

Niedawno odbyła się w Nogowczycach, zgodnie ze zwyczajem, msza z okazji dni krzyżowych wraz z procesją wokół wsi.

Poniżej relacja fotograficzna z tego wydarzenia.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 15

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM