Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Aktualności (do 2015 roku)
Artykuł w Strzelcu Opolskim
czwartek, 10 marca 2011 16:22

W ostatnim numerze tygodnika Strzelec Opolski został opublikowany artykuł o Nogowczycach, a dokładniej            o spotkaniu z okazji Dnia Kobiet, które odbyło się niedawno w naszej wiosce. Poniżej prezentujemy owy artykuł:

Kobiece opowieści

Dzień Kobiet to pierwsza inicjatywa podjęta w Nogowczycach przez nową sołtyskę Ilonę Ibrom i Radę Sołecką. Impreza odbyła się w niedzielę, w starym szynku. Zaproszono na nią 50 pań. Bawiły się przy muzyce Michała Palusa z Proboszczowic.                                                                        - To bardzo fajnie, że możemy się razem spotkać, porozmawiać przy kawie - mówi Lidia Heide. Podczas spotkania została zaprezentowana specjalna mapa, opracowana przez Dominikę Leszczynę. Na niej zaznaczono między innymi: Gliniołk, Szyroke, Pnie, Zołposty, Parzyńć, Utrata i inne. Każde ma swoją historię. Na przykład w miejscu zwanym Utratą stała kiedyś karczma. Ludzie pijąc w niej obrażali Boga. Rozgniewany Pan ukarał hulaków. Pewnego dnia karczma zapadła się pod ziemię wraz z bawiącymi się w niej ludźmi... Panie przyjmowały te opowieści z przymrużeniem oka i bawiły się doskonale.

BEA, SEB

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć w galerii.

 
Dzień Kobiet
środa, 09 marca 2011 18:54

DZIEŃ KOBIET

Dnia 6 marca b.r. spotkałyśmy się przy kawie i cieście. Było nas ok. 50 pań.

Swoją obecnością zaszczyciła nas p. Aniela Melson - członek zarządu powiatu oraz p. Sebastian Golec- radny ze Starego Ujazdu, a jednocześnie "znaczący" pracownik tygodnika Strzelec Opolski. Nie zabrakło też naszego radnego Andrzeja Grabca.

Przygrywał nam p. Michał Palus z Proboszczowic, Dominika Leszczyna udostępniła zebranym bardzo interesującą pracę na temat nazw poszczególnych zakątków naszej malowniczej miejscowości (można ją zobaczyć na naszej stronie KLIKAJĄC TUTAJ). Jej mama Alicja pokazała zebranym paniom kronikę szkolną ze wsi Kielcza. Pierwszy wpis w niej zawarty datuje się na 1825 rok!!! Wkrótce p. Leszczyna ma zamiar podarować tą kronikę "kompetentnej osobie"- może jakiemuś historykowi.

W zorganizowaniu spotkania zaangażowała się cała Rada Sołecka - wyrażam jej, tą drogą, serdeczne podziękowania.

Sołtys

Ilona Ibrom

 
Nowe władze wsi
środa, 23 lutego 2011 12:18

WYBORY SOŁECKIE

Dnia 16 lutego br. odbyły się w naszej miejscowości wybory sołeckie na najbliższą kadencję. O stanowisko Sołtysa ubiegały się trzy osoby: Jan Könighaus, Ilona Ibrom i Monika Kapica. W wyniku głosowania nowym Sołtysem została wybrana Ilona Ibrom, zaś w skład Rady Sołeckiej weszło sześć osób: Monika Kapica, Jan Könighaus, Józef Ogaza, Jan Pallus, Grzegorz Stranczik oraz Monika Stranczik. Frekwencja była bardzo wysoka, gdyż na zebraniu zgromadziło się aż 71 osób.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 15

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM