Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Aktualności
Dożynki 2016
wtorek, 27 września 2016 09:58

W niedzielę, 4 września, miało miejsce w naszej gminie niecodzienne wydarzenie, a mianowicie Dożynki Wojewódzkie, albowiem ich organizatorem w tym roku była gmina Ujazd. Tradycyjnie, nasza wioska wzięła w tej imprezie czynny udział, czego ukoronowaniem było zajęcie pierwszego miejsca w kategorii korowodów (ze względu na specyfikę tegorocznych dożynek nie było konkursu koron żniwnych na szczeblu gminnym). Galerię zdjęć prezentującą reprezentację Nogowczyc  oraz ozdoby, które z tej okazji pojawiły się na ulicach naszej miejscowości można zobaczyć poniżej, zaś więcej informacji o przebiegu całych dożynek można przeczytać TUTAJ.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
FESTYN RODZINNY - NOGOWCZYCE 2016
czwartek, 30 czerwca 2016 15:16

Tradycyjnie w ostatnią sobotę czerwca (w tym roku było to 25.06.2015) całe Nogowczyce oraz okolica się bawiła.


W ten dzień bowiem z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej, młodzieży i przy współudziale wielu mieszkańców zorganizowano po raz piąty turniej siatkówki plażowej im. Tomka i Damiana (młodych, tragicznie zmarłych sportowców z Nogowczyc) połączony z festynem rodzinnym. W turnieju, który odbywał się pod patronatem Starosty Powiatowego uczestniczyło 16 drużyn reprezentujących różne miejscowości. Grały one systemem pucharowym. Ostatecznym zwycięzcą rozgrywek została drużyna Płomień Strzelce Opolskie( w tamtym roku nazywała się drużyna: Szczepanek), ekipa z Nogowczyc była druga, trzecie miejsce zajęła drużyna z Gąsiorowic, a zaraz za podium uplasowała się ekipa Dolna/Strzelce Opolskie. Poza tymi drużynami w turnieju wzięły udział jeszcze zespoły: Strzelce Opolskie, Wujki Team, Kotulin, Heide Team, Młode Wilki, Stara Kuźnia, Łaziska, Dziewkowice, Przebudzenie Mocy, Sebastian Golec Team, Chechło oraz drużyna mieszana nazwa Miłośnicy, w której mogli zagrać wszyscy miłośnicy siatkówki nie posiadający własnej drużyny. Organizatorzy zadbali o oprawę muzyczną turnieju oraz poczęstunek i napoje dla zawodników. Licznie zgromadzeni kibice mogli skorzystać z oferty gastronomicznej. Za organizację i przebieg turnieju była odpowiedzialna młodzież z naszej wsi.


Drugim punktem był festyn zorganizowany z dużym rozmachem, obok wiaty na terenie rekreacyjno-sportowym. Na scenie, którą bardzo dobrze zastępowała naczepa samochodowa, na początku wystąpił Marek Biesiadny, który rozbawiał publiczność swoimi dowcipami oraz zaangażował dzieci i dorosłych do tańców na scenie. Potem występowały dzieci z wierszykami w gwarze śląskiej oraz zaśpiewało studio wokalne BIS z Leśnicy, swój talent pokazała również młoda wokalistka Sandra Wewiorka. Następnie orkiestra dęta z Poniszowic z wielkim kunsztem muzycznym zagrała wiązankę różnych utworów. Punktem kulminacyjnym części artystycznej był występ gwiazdy wieczoru , czyli Leszka Filca znanego m.in. z TVS, Radia Piekary i śląskich list przebojów. Festyn zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu Starter, która trwała do drugiej w nocy. Organizatorzy cieszą się z tak wielkiej frekwencji, co daje im wielką satysfakcję i radość, że wielotygodniowe przygotowania, zapał i zaangażowanie mnóstwa osób zostało docenione przez przybyłych gości.


Sołtys dziękuje wszystkim zaangażowanym za organizację i przygotowanie festynu oraz turnieju, a także wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Ogromne podziękowania należą się także wszystkim darczyńcom, dzięki którym impreza miała taką bogatą oprawę, ich listę można zobaczyć klikając w następujący link -> LISTA SPONSORÓW.

Obszerną galerię zdjęć z turnieju oraz festynu można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Targi Panieńskie 2016
wtorek, 07 czerwca 2016 20:34

aa

a

22 maja, w niedzielę, w Ujeździe miały miejsce Targi Panieńskie, nawiązujące do imprez odbywających się w mieście jeszcze przed II wojną światową. Jak co roku wzięła i nich udział także delegacja z naszej miejscowości i podarowała tort widoczny na ilustracji obok.

 
Dzień Dziecka 2016
wtorek, 07 czerwca 2016 20:19

21 maja, z małym wyprzedzeniem, w Nogowczycach odbył się "Dzień Dziecka". O godz. 14 wszystkie dzieci zostały zaproszone na wiejskie boisko, gdzie przy muzyce i konkursach zespołu "Alicja i Krzysztof" świetnie się bawiły. Potem odwiedził ich klaun "Kasperek". Cały czas do dyspozycji dzieci był dmuchany zamek,a rada sołecka przygotowała dla nich poczęstunek.

Punktem kulminacyjnym były mecze piłkarskie. Najpierw grały dzieci, później młodzież, a na końcu kawalerowie - żonaci o tradycyjną skrzynkę piwa ufundowaną przez sołtysa. Niespodzianką dla dzieci było przybycie przedstawicieli z "Czystego Regionu" z konkursami i nagrodami.

Sołtys dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować i przygotować ten dzień.

Więcej zdjęć można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Msza z okazji dni krzyżowych 2016
wtorek, 17 maja 2016 23:11

3 maja miała miejsce w Nogowczycach msza z okazji dni krzyżowych. Tradycyjnie została ona poprzedzona procesją na około naszej miejscowości.

Więcej zdjęć z mszy i procesji można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM