Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Aktualności
Poświęcenie krzyża obok placu zabaw
poniedziałek, 16 maja 2016 22:12

W niedzielę, 24 kwietnia, odbyły się w Nogowczycach nieszpory, podczas których poświęcony został krzyż znajdujący się niedaleko placu zabaw. Poniżej znajduje się kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 
Porządki wiosenne 2016
środa, 11 maja 2016 17:30

W kwietniu, podobnie jak co roku, miały miejsce w naszej wiosce porządki wiosenne. Porządkowano teren wiejski w okolicy placu zabaw oraz wysprzątano obszar wokół krzyża, aby przygotować to miejsce na poświęcenie nowego krzyża.

Poniżej można zobaczyć kilka zdjęć z tych prac.

 
Dzień Kobiet 2016
środa, 20 kwietnia 2016 10:29

W marcu tego roku - po raz kolejny - odbyła się w naszej miejscowości impreza z okazji Dnia Kobiet. Poniżej można zobaczyć kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 
Wodzenie Bera 2016
wtorek, 19 kwietnia 2016 22:11

6 lutego, podobnie jak w latach poprzednich, w Nogowczycach kultywowany był zwyczaj Wodzenia Bera. Całodzienna wędrówka została zwieńczona ogniskiem, podczas którego symbolicznie zabity został nieszczęsny niedźwiedź, dzięki czemu zapewniono wszystkim mieszkańcom dobrobyt na cały rok.

W imieniu niedźwiedników dziękujemy za miłe przyjęcie i zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

a

a

Relację fotograficzną można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.


Relacja wideo:

 
Spotkanie seniorów 2015
niedziela, 20 grudnia 2015 13:26

13 grudnia odbyło się spotkanie seniorów. Imprezę zaszczycili swoją obecnością Pan Burmistrz Tadeusz Kauch i ks. proboszcz Krystian Krawiec. Organizatorami byli sołtys oraz rada sołecka. Seniorzy zasiedli przy obficie zastawionych stołach, a ponieważ to okres przedświąteczny, to dominowały akcenty bożonarodzeniowe. Uczestników odwiedził również Św. Mikołaj, który każdego obdarował drobnym prezentem. Seniorzy w miłej atmosferze i dobrych humorach spędzili to niedzielne popołudnie. Niestety nie wszyscy zaproszeni mogli z różnych przyczyn brać udziału w spotkaniu, ale organizatorzy zadbali o nich i osobiście dostarczyli im poczęstunek do domów.

Sołtys wraz z radą sołecką dziękują wszystkim zaproszonym za przybycie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM