Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Aktualności
Mikołaj 2015
wtorek, 08 grudnia 2015 12:55

W piątek (4 grudnia), wzorem lat ubiegłych, odwiedził naszą wioskę Św. Mikołaj. Na spotkanie z nim przybyło 29 dzieci wraz z rodzicami. W oczekiwaniu na przybycie gościa, różnymi grami i zabawami dzieci zabawiała Sandra Wewiorka.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii lub KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Otwarcie boiska wraz z festynem podożynkowym
sobota, 10 października 2015 15:20

26 września miało miejsce w naszej wiosce ciekawe wydarzenie, a mianowicie odbył się mecz pomiędzy żonatymi a kawalerami z okazji otwarcia boiska na placu wiejskim. Został on poprzedzony rywalizacją piłkarską dzieci, zaś po wszystkim odbyła się impreza podożynkowa, na której wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych. Poniżej można zobaczyć relację z całego wydarzenia.

Więcej zdjęć w galerii lub KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Dożynki gminne 2015
poniedziałek, 05 października 2015 22:44

13 września, tradycyjnie jak co roku, odbyły się dożynki gminne w Ujeździe. Nasza wioska przygotowała się na to wydarzenie i czynnie wzięła w nim udział, czego efektem była piękna korona żniwna oraz barwny korowód. W kategorii koron zajęliśmy drugie miejsce, a w kategorii korowodów miejsce pierwsze.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii lub KLIKAJĄC TUTAJ.

 
"Strzelec Opolski" w Nogowczycach
czwartek, 01 października 2015 19:46

W środę (29 lipca) zawitał do naszej miejscowości tygodnik "Strzelec Opolski" w ramach organizowanej przez siebie letniej akcji - Wakacyjna Akcja Redakcja. W ramach tego wydarzenia miało miejsce wiele atrakcji, zaś obszerna relacja z tej imprezy opublikowana została w tygodniu, a jeśli ktoś nie miał okazji do jej przeczytania, to KLIKAJĄC TUTAJ można zobaczyć film wideo z tego wydarzenia.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii lub KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Festyn oraz turniej siatkówki plażowej - NOGOWCZYCE 2015
niedziela, 05 lipca 2015 14:38

Tradycyjnie w ostatnią sobotę czerwca (w tym roku było to 27.06.2015) całe Nogowczyce oraz okolica się bawiła.

W ten dzień bowiem z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej, młodzieży i przy współudziale wielu mieszkańców zorganizowano po raz czwarty turniej siatkówki plażowej im. Tomka i Damiana (młodych, tragicznie zmarłych sportowców z Nogowczyc) połączony z festynem rodzinnym. W turnieju, który odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego uczestniczyło 16 drużyn reprezentujących różne miejscowości. Grały one systemem pucharowym. Ostatecznym zwycięzcą rozgrywek została drużyna ze Szczepanka, ekipa z Nogowczyc była druga, trzecie miejsce zajęła drużyna z Dziewkowic, a zaraz za podium uplasowała się ekipa z Kadłuba. Poza tymi drużynami w turnieju wzięły udział jeszcze zespoły: Strzelce Opolskie, Łonoki, Dolna, Lażax Team, Actimel, Stara Kuźnia, Łaziska, Teatralnia, Jemielnica, Gąsiorowice, Chechło oraz drużyna mieszana, w której mogli zagrać wszyscy miłośnicy siatkówki nie posiadający własnej drużyny. Organizatorzy zadbali o oprawę muzyczną turnieju oraz poczęstunek i napoje dla zawodników. Licznie zgromadzeni kibice mogli skorzystać z oferty gastronomicznej. Za organizację i przebieg turnieju była odpowiedzialna młodzież z naszej wsi.

Drugim punktem był festyn zorganizowany z dużym rozmachem, obok wiaty na terenie rekreacyjno-sportowym. Na scenie, którą bardzo dobrze zastępowała naczepa samochodowa, występowały nogowieckie dzieci z wierszykami w gwarze śląskiej, potem swój talent pokazała młoda wokalistka Basia Włoszek. W dalszej części zebraną publiczność rozbawiły trzy humoreski przedstawione przez Teatr „Tradycja” z Rozmierzy, którzy w bardzo zabawny sposób zaprezentowali znany wiersz „Rzepka” Juliana Tuwima, bajkę „Śpiąca Królewna” oraz dramat „Romeo i Julia”. Następnie orkiestra dęta z Poniszowic z wielkim kunsztem muzycznym zagrała wiązankę różnych utworów. Punktem kulminacyjnym części artystycznej był występ gwiazdy wieczoru , czyli duetu Kasi i Claudii Chwołka znanych m.in. z TVS, Radia Piekary i śląskich list przebojów. Festyn zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu Starter, która trwała do pierwszej w nocy. Organizatorzy cieszą się z tak wielkiej frekwencji, co daje im wielką satysfakcję i radość, że wielotygodniowe przygotowania, zapał i zaangażowanie mnóstwa osób zostało docenione przez przybyłych gości.

Sołtys dziękuje wszystkim zaangażowanym za organizację i przygotowanie festynu oraz turnieju, a także wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Ogromne podziękowania należą się także wszystkim darczyńcom, dzięki którym impreza miała taką bogatą oprawę, a listę sponsorów, którzy wsparli nas w tym roku można zobaczyć klikając -> SPONSORZY.

RELACJA FOTOGRAFICZNA:

  • IV Turniej Siatkówki Plażowej im. Tomka i Damiana

Galeria zdjęć z całego turnieju dostępna jest tutaj -> ZDJĘCIA TURNIEJ.

  • Festyn Rodzinny

Galeria zdjęć z festynu dostępna jest tutaj -> ZDJĘCIA FESTYN.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM