Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Aktualności
Targi Panieńskie 2015
piątek, 05 czerwca 2015 14:31

W minioną niedzielę, już po raz kolejny w Ujeździe odbyły się Targi Panieńskie, których tradycja sięga do roku 1928. Uczestniczyła w nich też delegacja reprezentująca Nogowczyce wraz z tortem, co obrazują poniższe zdjęcia.

Więcej na temat tradycji i przebiegu tego wydarzenia można przeczytać m.in. KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Dzień Dziecka 2015
piątek, 05 czerwca 2015 14:20

W dniu 30.05.2015 odbył się u nas piknik z okazji Dnia Dziecka. Na placu zabaw zebrały się prawie wszystkie dzieci z naszej wsi, a także kilkoro z innych miejscowości. W pikniku uczestniczyli również rodzice, babcie, dziadkowie oraz starsze rodzeństwo naszych pociech. Na początku występował iluzjonista, który w humorystyczny sposób zademonstrował "małej widowni" różne sztuczki magiczne, a potem urządził ciekawe zabawy. Po jego występach dziećmi zajął się clown, inicjując gry i konkursy zręcznościowe. Clownowi pomagali DJ-e oprawą muzyczną. Dodatkowo dzieci mogły się wyszaleć skacząc do woli, na dmuchanym zamku. Dla chłopców najbardziej atrakcyjna była piłka nożna rozgrywana na boisku.

Z okazji pikniku mamy przygotowały pyszne wypieki i kawę dla wszystkich, a każde dziecko zostało obdarowane lodem i słodkościami. Zapewniono też napoje, chrupki itp. Impreza odbyła się dzięki zaangażowania rodziców, rady sołeckiej, dotacji z MGOK w Ujeździe, dotacji TSKN Jaryszów oraz prywatnego sponsoringu. Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne podziękowania.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii lub KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Dni krzyżowe 2015
wtorek, 19 maja 2015 19:31

12 maja 2015, jak co roku, obchodziliśmy dni krzyżowe w naszej wsi. Na mszy oraz procesji tradycyjnie już zgromadziło się bardzo dużo mieszkańców.

Sołtys i Rada Sołecka pragną podziękować za liczny udział w tym wydarzeniu oraz za hojne datki na ten cel. Podziękowania należą się również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i ubogacenie tej ważnej dla naszej społeczności uroczystości.

Dziękujemy także wszystkim osobom, które brały udział w pracach porządkowych wokół swoich posesji, jak i również sprzątaniu oraz dbaniu o tereny wiejskie.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii lub KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Udział w konkursie "Strzelca Opolskiego"
środa, 06 maja 2015 21:00

Z inicjatywy Sołtysa oraz Rady Sołeckiej, Nogowczyce bierze udział w konkursie "Czynem przywitajmy wiosnę" organizowanym przez tygodnik "Strzelec Opolski".

Celem konkursu jest docenienie oraz podkreślenie działań wykonywanych społecznie. Można powiedzieć, że nasza wioska pod tym względem niewątpliwie pozytywnie się wyróżnia i może być wzorem dla innych społeczności. Można to zaobserwować w obrębie całej miejscowości, jak również śledząc naszą stronę internetową, na której wszystkie inicjatywy są dokumentowane.

Aby pomóc Nogowczycom w rywalizacji konkursowej wystarczy wysłać SMS-a o treści:

SO.CZYN3 na numer 71601.

Głosowanie potrwa do piątku, 15 maja 2015 roku, do godz. 15. Nagrodą dla zwycięzców plebiscytu jest bon o wartości 200 zł na paliwo oraz bon o wartości 300 zł do wykorzystania w Gospodarstwie Ogrodniczym.

W taki oto sposób inicjatywa mieszkańców Nogowczyc została opisana w tygodniku:

" Nogowczyce zamieszkuje około 280 mieszkańców. Od kilku lat duża grupa mieszkańców bardzo aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz wsi. Od początku roku społecznicy wykonali bardzo dużo różnych prac poprawiających wygląd i estetykę naszej wsi: zakup, transport i wymiana gazonów na klombie przy ulicy Strzeleckiej, poprawa estetyki klombu przy ulicy Strzeleckiej, uporządkowanie przystanku PKS oraz terenu wokół, posadzenie kwiatów w różnych miejscach wsi, sprzątanie, grabienie oraz zamiatanie terenu placu zabaw oraz wiaty wiejskiej, uporządkowanie i grabienie pobocza wokół alei lip oraz wycięcie i wykarczowanie odrostów drzew, nawożenie, bronowanie, dosiewanie trawy i wałowanie terenu boiska sportowego, rozgarnianie ziemi na terenie wiejskim, plewienie klombu na ulicy Strzeleckiej, konserwacja krzyży wiejskich oraz pielęgnacja terenu wokół nich, grabienie liści, obcinanie odrostów drzew i sprzątanie pobocza przy wyjeździe z Nogowczyc w kierunku mostu, przycinanie krzewów, pielęgnacja kwiatów oraz zamiatanie terenu wokół klombu w centrum wsi, koszenie boiska i placu zabaw. Wszystkie te pracy są inicjatywą sołtysa, rady sołeckiej oraz licznej grupy mieszkańców angażujących się w prace wsi. W maju planowane jest ustawienie kamienia z napisem Nogowczyce (przy krzyżu w pobliżu terenu wiejskiego). Prace społeczne wykonywane są również w pozostałej części roku i włącza się w nie jeszcze wielu innych mieszkańców. 
Sołtys Andrzej Grabiec "

Cały artykuł można przeczytać KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Porządki na terenie wiejskim
wtorek, 21 kwietnia 2015 11:36

Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy naszej miejscowości przystąpili do sprzątania terenów gminnych w obrębie naszej wioski. Uporządkowano okolice boiska i placu zabaw, przystanek autobusowy oraz pobocza dróg gminnych. Wymieniono również gazony wokół klombu przy ulicy Strzeleckiej. Miały także miejsce prace na boisku, takie jak walcowanie, solenie oraz sianie trawy.

Jako sołtys serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w upiększaniu naszej wioski.

Andrzej Grabiec

W sprzątaniu brali udział: Renata Franke, Agnieszka i Andrzej Grabiec, Ilona Ibrom, Jolanta,Denis i Oliwier Jokiel, Teresa Kałuża, Alicja Leszczyna, Anna Ogaza, Danuta Pallus, Izabela Stranczik, Regina Sotor, Beata Żyła.

Przy klombie na ul. Strzeleckiej pracowali: Jolanta Kalisz, Jolita Palus, Monika Stranczik, Józef Palus, Stanisław Bismor.

W pracach przy boisku uczestniczyli: Mariusz Jokiel, Jan Pallus, Andrzej Grabiec.

Więcej zdjęć z wiosennych porządków można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 8

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM