Sołectwo Nogowczyce

Administracja

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Aktualności
Festyn Rodzinny 2017
piątek, 04 sierpnia 2017 12:42

W sobotę 24 czerwca po raz kolejny odbył się w naszej miejscowości Festyn Rodzinny. Tradycyjnie składał się on z dwóch części, a więc Turnieju Siatkówki Plażowej im. Tomka i Damiana (była to już jego VI edycja) oraz części festynowej wraz z występami artystycznymi.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn. Po wielogodzinnych zmaganiach triumfatorem rozgrywek została drużyna KS Rudzieniec, wygrywając w finale z ekipą ze Starej Bierawy. Na najniższym stopniu podium uplasowali się gospodarze z Nogowczyc, a czwarte miejsce zajął zespół z Gąsiorowic. Ponadto w rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny: Stara Kuźnia, Elektro-Team, Miłośnicy, Czarni Strzelce, No Name, Drużyna Pierścienia, Borussia Wunderwaffe 04, Dejw Team, Chris Cross Team, Łaziska, Wybrzeże Klatki Schodowej i Kotulin.

Obszerną relację fotograficzną z turnieju można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

Część artystyczna zaczęłą się od występu Trio z Niezdrowic, następnie zaprezentowały się dzieci po śląsku i orkiestra dęta z Poniszowic. Gwiazdą wieczoru był zaś duet Karoliny i Adama Krawczyk, którzy zabawiali gościu razem z Andrzejem Misiem. Wieczorem miała miejsce zabawa taneczna z zespołem Lovers, która trwała do późnych godzin nocnych. Ponadto w trakcie festynu odbywało się wiele atrakcji pobocznych, a także dostępne były liczne punkty gastronomiczne.

Galerię zdjęć z części artystycznej można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji całego wydarzenia, a także licznym sponsorom, bez których przygotowanie imprezy na taką skalę nie byłoby możliwe.

 
Dni Krzyżowe 2017
wtorek, 25 lipca 2017 20:44

23 maja miała miejsce w Nogowczycach coroczna msza połączona z procesją naokoło wioski. Wydarzenie to jest związane z tzw. Dniami Krzyżowymi, w czasie których prosi się Boga o pogodę sprzyjającą obfitym zbiorom oraz o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli. Relacja fotograficzna z tego wydarzenia znajduje się poniżej.

 
Targi Panieńskie 2017
wtorek, 25 lipca 2017 20:28

W trzecią niedzielę maja odbyły się w Ujeździe Targi Panieńskie, których początki sięgają okresu przedwojennego. Podobnie jak w latach poprzednich reprezentacja naszej miejscowości wzięła w nich czynny udział, m.in. uczestnicząc w biegu par. Kilka zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć poniżej, zaś więcej informacji o całej imprezie przeczytać można KLIKAJĄC TUTAJ.

 
Dzień Kobiet 2017
wtorek, 18 kwietnia 2017 13:33

Zgodnie z tradycją, w środę 8 marca miało miejsce w naszej wiosce spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Zgromadzone Panie spędziły w miłym towarzystwie popołudnie, a zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się poniżej.

 
Wodzenie Niedźwiedzia 2017
środa, 15 lutego 2017 17:31

W ubiegła sobotę (11 lutego) miało miejsce w naszej miejscowości Wodzenie Bera. Podobnie jak w poprzednich latach, spora grupa przez większą cześć dnia wędrowała po wiosce, aby zgodnie ze zwyczajem symbolicznie przekazać wszelkie niedobre emocje całej społeczności na misia. Na zakończenie niedźwiednicy oraz pozostali chętni spotkali się przy ognisku na placu zabaw, podczas którego "ber" został metaforycznie zabity.

W imieniu niedźwiedników dziękujemy za zaangażowanie w organizację oraz miłe przyjęcie. Zapraszamy także do zobaczenia relacji wideo z tego wydarzenia (poniżej), a także obszernej fotorelacji dostępnej KLIKAJĄC TUTAJ.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8

Znajdź na stronie:

Przydatne telefony:

Ankieta

Co sądzisz o naszej stronie?
 

.................................................................Copyright © 2011-2019, Strona internetowa Nogowczyc, Wszystkie prawa zastrzeżone................................................................


Projekt i realizacja: MICHAŁ IBROM